Bukë

Fokaçe me qepë dhe djathë

Fokaçe me qepë dhe djathë

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

style=”text-align: left;”>Fokaça me qepe dhe djath, eshte nje menyre shume e shijshme per te zevendesuar buken gjate nje bufeje apo mbremje festive. Parangrohim furren ne 200C. Kaverdisim qepet me gjalp ne zjarr te ulet derisa te […]

View Recipe

 
Bukë Pashke me vezë të ngjyrosura

Bukë Pashke me vezë të ngjyrosura

Koha e gatimit: 30 minuta + 5 orë koha për ardhjen e brumit

Veshtiresia: mesatare

Buka e Pashkes pregatitet mengjesin e Pashkes ne pothuajse çdo familje te krishtere dhe duke qene se ka nje shije as te embel as te kripur, konsumohet per mengjes lyer me pak reçel ose edhe […]

View Recipe

 
Simite me qiqra

Simite me qiqra

Koha e gatimit: 20 minuta + 4 orë koha për ardhjen e brumit

Veshtiresia: e thjeshtë

Mielli i perftuar nga qiqrat eshte mjaft i shendetshem dhe ka nje indeks glicemik nga me te ultit (35). Me receten qe po ju paraqesim me poshte, do te perftoni simite me nje shije mjaft […]

View Recipe

 
Pite italiane (piadine)

Pite italiane (piadine)

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Piadina, nje recete tipike italiane (e zones se Emilia-Romagna),eshte nje lloj pite shume e thjeshte ne pregatitje dhe mund te mbushet sipas deshires me djath, proshute, perime te ndryshme etj. Ne nje tas te madh […]

View Recipe

 
Pite greke

Pite greke

Sherbehet per: 5 persona

Koha e gatimit: 5 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Pitet greke jane nje nga elementet kryesor te Kuzhines greke te cilat mund te zhyten ne salca te ndryshme ose te perdoren per te pregatitur Sufllaqen e famshme, nje nga ushqimet me te perhapura te pregatitura nga […]

View Recipe

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.