Pije dhe koktej

Smoothie me pjeshkë dhe mollë

Smoothie me pjeshkë dhe mollë

Sherbehet per: 2 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

  Smooth-it jane ideal ne stinen e veres per te marre te gjitha vitaminat qe i duhen trupit per te perballuar te nxehtin. Une i pregatis gjithmone me femijet, keshtu eshte me e lehte qe […]

Lexo me shume

 
Aperitiv joalkoolik Spritz me shegë

Aperitiv joalkoolik Spritz me shegë

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje aperitiv joalkoolik ideal per tu sherbyer perpara nje darke festive jo vetem per shkak te shijes se tij, por edhe te pamjes! Vlerat ushqyese te lengut te sheges jane fantastike: eshte e pasur me […]

Lexo me shume

 
Qumësht bajamesh i bërë në shtëpi

Qumësht bajamesh i bërë në shtëpi

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Nese ju ka shkuar qofte edhe nje here ndermend te pregatisni qumeshtin e bajameve ne shtepi, por nuk dini sesi, ndiqni receten tone me poshte! Perberesit jane te thjeshte: uje, bajame dhe mjalt per ta […]

Lexo me shume

 
Verë e ëmbël spanjolle (Sangria)

Verë e ëmbël spanjolle (Sangria)

Sherbehet per: 10 persona

Veshtiresia: shume e thjeshte

Pregatisni nje kanë akull te ftohte me kete recete tipike spanjolle, do t’ju freskoj edhe ne ditet me te nxehta te veres! Mund te shtoni cfare frutash te doni, por molla dhe dardha jane ato […]

Lexo me shume

 
Limonatë me luleshtrydhe

Limonatë me luleshtrydhe

Limonata me luleshtrydhe eshte nje menyre shume e mire dhe e shendetshme per te shuar etjen ne ditet e nxehta te veres! Per nje variant pak ndryshe, mund te zevendesojme sheqerin me mjalte apo edhe […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.