Recetat e fundit

menu javore #5

menu javore #5

Autori:

Postuar: 26 Nëntor, 2017

Ne kete postim kam bashkuar disa nga recetat e mia te preferuara per tju sjelle nje menu javore te planifikuar paraprakisht. Shkurtimisht, javen do ta planifikojme keshtu: E hene – do te jete dita pa mish! […]

Read More

 
Supa e parë e bebit

Supa e parë e bebit

Sherbehet per: 1 femije

Koha e gatimit: 1 ore

Veshtiresia: shume e thjeshte

Supa e pare e bebit duhet patjeter te permbaje tre perimet kryesore te cilat nuk shkaktojne alergji dhe jane lehtesisht te tretshme nga organizmi i tyre i vogel: karrota, patate dhe kungulleshke (ose kungull portokalli). […]

Lexo me shume

 
close up of a baby powder milk

Drithërat tek bebat 4-6 muajsh

Dritherat jane shume te rendesishme per femijet qe fillojne ushqimet e ngurta, pasi japin te gjithe energjine e nevojshme, karbohidratet, vitaminat dhe mineralet. Ne fakt, behet fjale per miell dritherash te cilat pregatiten me qumesht, […]

Lexo me shume

 
Perimet tek bebat 4-6 muaj

Perimet tek bebat 4-6 muaj

Perimet, ndryshe nga frutat qe pas muajit te 6 te jetes se femijes mund te jepen te gjalla (te grira ne rende), duhet patjeter te gatuhen deri ne muajin e 12. Perimet, pasi i qerojme […]

Lexo me shume

 
Frutat tek bebat 4-6 muajsh

Frutat tek bebat 4-6 muajsh

Frutat jane ushqimi i pare qe i prezantohet nje bebi 4-6 muajsh. Natyralisht te embla, ashtu si qumeshti i gjirit apo formula, ato jane te pasura me vitamina dhe minerale te domosdoshme per nje femije. […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.