Mish i grirë

Pasha qofte

Pasha qofte

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: mesatare

Recete autentike Ballkanase! Ziejme orizin ne nje tenxhere me 3 gota uje per rreth 10 minuta, e kullojme mire dhe e vendosim ne nje tas. Shtojme qepen, mishin e grire, te bardhen e vezes, kripe, […]

Lexo me shume

 
Qofte të skuqura

Qofte të skuqura

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Qoftet e skuqura jane nje recete tipike Shqiptare, te sjella fillimisht nga Turqit, por adoptuar nga kuzhina jone me disa ndryshime te vogla. Regjim buken ne uje te ftohte per 1 minute, me pas e […]

Lexo me shume

 
Makarona me mish të grirë (kimë)

Makarona me mish të grirë (kimë)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje recete e shijshme dhe mjaft e thjeshte e cila mund te pregatitet edhe nga ata qe nuk jane specialist ne kuzhine. Per ti dhene nje tjeter shije akoma me te veçante, pasi keni perziere […]

Lexo me shume

 
Qofte të mbushura me kërpudha

Qofte të mbushura me kërpudha

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Qoftet e mbushura me kerpudha Champignon, jane nje pjate e dyte teper e shijshme dhe e veçante, te cilat mund ti pregatisni fare mire ne fundjave kur keni pak me shume kohe ne dispozicion. Pastrojme […]

Lexo me shume

 
Japrak me gjethe lakre Savoi

Japrak me gjethe lakre Savoi

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: rreth 1 orë

Veshtiresia: mesatare

Nje alternative e shkelqyer e japrakeve tradicional me gjethe rrushi, por kesaj rradhe duke perdorur gjethet e lakres Savoi. Ziejme si fillim gjethet e lakres savoi per rreth 3 minuta ne uje te valuar me […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.