Peshk

Peshk salmon krokant në furrë me erëza

Peshk salmon krokant në furrë me erëza

Sherbehet per: 4 person

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Salmoni ne furre eshte nje pjate e dyte peshku shume e thjeshte ne pregatitje dhe teper e lehte, e pjekur me minimumin e vajit. Shoqerojeni me patate te vogla te pjekura apo me nje sallate te […]

View Recipe

 
Makarona me salmon dhe karkaleca të vegjël

Makarona me salmon dhe karkaleca të vegjël

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje pjate fantastike dhe shume e thjesht per tu pregatitur per te gjithe adhuruesit e salmonit! Kaverdisim qepen e grire shume holle (ose te kaluar ne mikser) ne vaj ulliri ne zjarr mesatar per 2-3 […]

View Recipe

 
Sardele të vogla me limon në furrë

Sardele të vogla me limon në furrë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Sardelet me limon te pjekura ne furre, jane nje pjate e dyte teper e shijshme dhe e ushqyeshme te cilat mund ti pregatisni ne vetem 30 minuta. I hapim sardelet e vogla ne forme libri, i […]

View Recipe

 
Peshk barbun me salcë në furrë

Peshk barbun me salcë në furrë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Barbuni, eshte nje nga peshqit me te shijshem dhe me te shendetshem te ujit te kripur, i cili shpesh gatuhet ne menyren me te thjeshte te mundshme: i skuqur. Por sot po ju propozojme nje […]

View Recipe

 
Makarona me ragu’ peshku

Makarona me ragu’ peshku

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte, perben nje pjate te dyte me shije fantastike te cilen mund tja servirni edhe femijeve tuaj, duke qene te sigurt se do te marrin te gjitha vlerat ushqimore […]

View Recipe

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.