Receta me tag: "Receta me domate"

Sallatë me domate dhe kastraveca

Sallatë me domate dhe kastraveca

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo eshte nje recete tradicionale e servirur kudo ne Shqiperi. Zakonisht sallata ka vetem domate, kastraveca dhe qepe, ndersa perberesit e tjere i shtohen sipas deshires.   Ne nje tas per sallate bashkojme domatet, kastravecin, […]

Lexo me shume

 
Brusketa italiane

Brusketa italiane

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 5 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Brusketat jane nje nga antipastat me te perhapura ne Itali, te cilat perbehen nga nje fete buke e thekur, e lyer me hudher dhe e shoqeruar siper me domate, djathera te ndryshem, perime, proshuta etj. […]

Lexo me shume

 
Tartë tatin me kungulleshka dhe domate

Tartë tatin me kungulleshka dhe domate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: mesatare

Tarta tatin, tradicionalisht i referohet nje lloj torte me molle ku keto te fundit bashkohen me sheqerin e gjalpin dhe korja e tortes ndodhet ne siperfaqe te saj, e jo poshte si zakonisht. Per kete […]

Lexo me shume

 
Supë krem me perime dhe domate

Supë krem me perime dhe domate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Si ti luftojme ditet e nxehta nepermjet te ushqyerit? Duke konsumuar sa me shume perime, dhe receta qe po ju servirim sot e ploteson mrekullisht kete kusht. Perveçse ne temperature ambjenti, provojeni edhe te ftohte; […]

Lexo me shume

 
Tortë krepesh me perime

Tortë krepesh me perime

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 15 minuta + 2 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo antipaste e cila kerkon pak kohe ne pregatitje, rekomandohet te gatuhet ne raste festash si per shembull nje ditelindje, apo festat e fundvitit. Me pak miremenaxhim te kohes, nuk do te jete shume e […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.