Receta me tag: "Receta me karkaleca"

Karpaço oktapodi me karkaleca

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 90 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Pregatitjen e kesaj pjate eshte mire ta fillojme mengjesin e nje dite perpara pasi oktapodi duhet te ftohet plotesisht brenda ujit qe ka ziere. Me pas duhet te pushoje 1 nate brenda ne frigorifer. Lajme […]

Lexo me shume

 
Karkaleca të freskët apo të ngrirë?

Karkaleca të freskët apo të ngrirë?

Autori:

Postuar: 7 Nëntor, 2014

Prodhimet e detit kane nje shije fantastike kur jane te fresketa. Por a jane realisht produktet qe shohim ne ekspozitorin e peshkut “te fresketa”?Sa here edhe ju ashtu si une ja keni bere vetes kete […]

Read More

 
Makarona me salmon dhe karkaleca të vegjël

Makarona me salmon dhe karkaleca të vegjël

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje pjate fantastike dhe shume e thjesht per tu pregatitur per te gjithe adhuruesit e salmonit! Kaverdisim qepen e grire shume holle (ose te kaluar ne mikser) ne vaj ulliri ne zjarr mesatar per 2-3 […]

Lexo me shume

 
Makarona me karkaleca dhe ullinj

Makarona me karkaleca dhe ullinj

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Makaronat me karkaleca dhe ullinj, jane nje pjate e pare teper verore dhe qe pregatiten ne pak minuta.Ne nje ene te vogel, ziejme per 2-3 minuta karkalecat e vegjel te qeruar. Grijme shume holle qepen […]

Lexo me shume

 
Karkaleca deti mbështjellë me kadaif

Karkaleca deti mbështjellë me kadaif

Sherbehet per: 4

Koha e gatimit: 10min

Veshtiresia: *

Ndryshe nga menyra tradicionale sesi ne e perdorim brumin e kadaifit, duke i shtuar arra dhe duke e sperkatur me sherbet, egzistojne edhe shume variante te tjera te kripura te cilat serviren ne restorantet me […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.