Receta me tag: "Receta me mish viçi"

Mish viçi me tre salca

Mish viçi me tre salca

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 2 orë + kohën e ftohjes

Veshtiresia: e thjeshtë

Provoni ta servirni receten e meposhtme ne nje darke festive duke e shoqeruar me nje sallate te thjesht jeshile dhe domate. Vendosim ne zjarr nje tenxhere me 2 liter uje te ftohte, 1 luge te […]

Lexo me shume

 
Bërxolla viçi në furrë

Bërxolla viçi në furrë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 2 orë e 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Berxollat e viçit ne furre perbejne nje pjate te dyte teper te shijshme te cilen mund ta gatuani fare mire ne fundjave, apo kur keni miq per darke, duke qene se kerkojne pak kohe ne pregatitjen […]

Lexo me shume

 
Copëza mish viçi me erëza

Copëza mish viçi me erëza

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje pjate e dyte me baze mishin e viçit shume e pershtatshme per stinen e vjeshte-dimer, atehere kur edhe deshira per te gatuar shtohet me shume. E […]

Lexo me shume

 
Eskallop viçi me kërpudha

Eskallop viçi me kërpudha

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Eskallopet jane feta te holla mishi, te kaluara ne miell dhe me pas te skuqura ne pak gjalp dhe vaj ulliri derisa te marrin ngjyren tipike te arte ne siperfaqe. Ne kete recete, ato shoqerohen […]

Lexo me shume

 
Eskallop viçi me limon

Eskallop viçi me limon

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Eskallopi me limon, eshte nje pjate e dyte e thjeshte ne pregatitje dhe e perkryer per stinen e veres, per shkak te freskise qe i jep limoni. Megjithese kerkon pak kohe per tu realizuar, duhet […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.