Fruta

Embëlsirë e freskët me kos dhe kajsi

Embëlsirë e freskët me kos dhe kajsi

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta + 1 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshte

Receta e meposhtme i ka te gjitha karakteristikat e veres: e fresket, e pregatitur me fruta biologjike dhe shume e shpejt ne gatim. Eshte ideale per tu konsumuar ne mengjes pasi i permban te gjitha […]

View Recipe

 
Banana split

Banana split

Sherbehet per: 1 person

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Banana split eshte nje recete teper e thjeshte e kuzhines amerikane e cila perbehet nga banane dhe akullore zbukuruar me shurup çokollate, lajthi te copetuara dhe krem pana te rrahur. Presim bananen per se gjati, […]

View Recipe

 
Popsa me shalqi

Popsa me shalqi

Koha e gatimit: 0 minuta + 10 orë koha e qëndrimit në akull

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Popsat me shalqi, jane freskuese prej akulli te perbera nga shalqiri i grire ne mikser te cilit i kemi shtuar pak vodka per shije ose leng portokalli per femijet. Receta pregatitet per 5 minuta, dhe […]

View Recipe

 
Krem maskarpone me fruta pylli

Krem maskarpone me fruta pylli

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 0 minuta + 2-3 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Kremi maskarpone i shoqeruar nga frutat e pyllit, eshte nje embelsire me luge shume e fresket dhe me perberes te thjeshte, ideal per tu shijuar ne nje dite te nxehte. Rrahim me pirun ne nje […]

View Recipe

 
Krem me kos dhe luleshtrydhe

Krem me kos dhe luleshtrydhe

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 0 minuta + 1 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Kremi me kos dhe luleshtrydhe, i servirur neper kupa te vogla dhe i zbukuruar me luleshtrydhe, eshte nje embelsire teper e shijshme me luge dhe qe pregatitet ne shume pak kohe. Mund ta ruani ne […]

View Recipe