Fruta

Çaj i ftohtë me pjeshkë:

Çaj i ftohtë me pjeshkë:

Author:

Posted: 28 Qershor, 2010

Po ju japim receten per nje caj pjeshke teper te shijshem i cili sherbehet i ftohte per te shuar etjen ne keto dite te nxehta. Eshte nje zgjidhje alternative mjaft e mire i cajit qe […]

Read More

 
Marmalatë me luleshtrydhe

Marmalatë me luleshtrydhe

Author:

Posted: 18 Maj, 2010

Marmalata me luleshtrydhe eshte me siguri nje nga tundimet qe pak kush mund t’i rezistoje. Perfekte per t’u lyer mbi buke, mbi biskota apo edhe per t’u ngrene me luge ne castet me te embla […]

Read More

 
Tortë e ftohtë me luleshtrydhe

Tortë e ftohtë me luleshtrydhe

Author:

Posted: 19 Prill, 2010

Kjo torte shume e shijshme, eshte embelsira ideale per raste festash duke qene se dite te nxehta na presin. Por gjithashtu mund ta shijoni edhe ne nje dite te diele duke sjell ngjyra dhe shije […]

Read More

 
Tortë me mollë (Apple pie)

Tortë me mollë (Apple pie)

Author:

Posted: 19 Janar, 2010

Kur flasim per kuzhinen Amerikane, gjeja e pare qe na vjen ndermend eshte Torta me molle (Apple Pie) dhe Torta me djath (Cheescake). Pregatitja e Tortes me molle nuk eshte e veshtire; kerkon vetem pak […]

Read More