Garnitura

Sallatë me patate të vogla dhe arra

Sallatë me patate të vogla dhe arra

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Provoni ta pregatisni kete sallate te rafinuar per festa te veçanta si shoqeruese te mishit. I pjekim arrat ne nje tigan ne zjarr te ulet derisa te marrin ngjyre te lehte nga te gjitha anet. […]

View Recipe

 
Lakra brukseli me krem pana dhe djath të grirë

Lakra brukseli me krem pana dhe djath të grirë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Lakrat e brukselit bejne pjese ne familjen e lakrave, dhe faktikisht ngjajne per nga pamja me nje laker te vogel ne miniature. Ato jane nje burim natyror I vitaminave K dhe B6 si dhe te […]

View Recipe

 
Si të gatuajmë orizin Basmati në mënyrë perfekte

Si të gatuajmë orizin Basmati në mënyrë perfekte

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Basmati eshte nje lloj orizi I bardhe qe rritet ne Indi dhe Pakistan, me kokrra te stergjatura, delikat ne shije dhe me arome te kendshme . Emri I tij ne gjuhen Hinduishte perkthehet pikerisht “mbreteresha […]

View Recipe

 
Patate te mbushura

Patate te mbushura

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Patatet e mbushura kane formen e barkave te vogla te mbushura sipas deshires me lloje te ndryshme djathi, proshute, perimesh etj. Ato perbejne nje garniture jo vetem te shijshme, por edhe te bukur ne pamje, […]

View Recipe

 

Speca të regjura

Koha e gatimit: 0 minuta + 3 javë në temperaturë ambjenti

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Falenderojme Blerta Bajrami Lacuku per mundesimin e kesaj recete. I çajme specat nga njera ane per se gjati, por pa i ndare pergjysme. Perziejme salcen e kosit me kripe duke e bere pak me te […]

View Recipe