Kuzhina vegjetariane

Sallatë me lulelakër, ullinj dhe kaperi

Sallatë me lulelakër, ullinj dhe kaperi

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo pjate sherben si shoqeruese mjaft e mire e recetave me baze mishi apo peshku. Eshte e thjeshte per tu pregatitur, e shendetshme, e shijshme dhe mund te konsumohet edhe si pjate kryesore per ata […]

View Recipe

 
Patate me rigon

Patate me rigon

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Patatet, te preferuara nga pothuajse te gjithe individet, mund te gatuhen ne menyra te ndryshme; nga te skuqura, te pjekura, te ziera deri ne sallate, ne gjelle etj. Sot po iu propozojme nje menyre tjeter […]

View Recipe

 
“Shportëza” domate me oriz

“Shportëza” domate me oriz

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje antipaste teper e thjeshte per t’u pregatitur, sjell ne ditet e festave ngjyrat ne tavoline pervec shijes se saj shume te vecante. Lajme domatet, presim pjesen e poshtme te tyre te cilen do ta […]

View Recipe

 
Kërpudha në tigan

Kërpudha në tigan

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Edhe sot, nen dilemen e dites, zgjodha te gatuaj copeza pule te pjekura krokante me garniture kerpudhash. Keto te fundit, pervecse i pershtaten shume mire stines, sherbejne edhe si shoqeruese per disa lloje pjatash sidomos […]

View Recipe

 
Makarona spageti me limon në shportë alumini

Makarona spageti me limon në shportë alumini

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Duke shfletuar nje liber kuzhine kryesisht me receta italiane, me ra ne sy nje e tille ku perberesi kryesor ishte limoni. Dhe si gjithmone eksperimentet nuk mungojne, sidomos nqs behet fjale per nje pjate te […]

View Recipe