Menù për festa

Menu mesdhetare për Vitin e Ri #1

Menu mesdhetare për Vitin e Ri #1

Author:

Posted: 5 Dhjetor, 2017

Viti i Ri eshte ajo feste qe mbledh çdo familje rreth tavolines se shtruar me gatime tradicionale, por jo vetem! Zakonisht sherbehen rreth 3-4 pjata te para, 3-4 sallata, antipasta, embelsira e garnitura. Te gjitha […]

Read More

 
Recetat e vjeshtës, ide të ngrohta për ditë të ftohta

Recetat e vjeshtës, ide të ngrohta për ditë të ftohta

Keto jane mbase diten e fundit te nxehta te veres, dhe bashke me vjeshten rikthehet edhe deshira per te ndenjur me shume ne ambjentin e ngrohte te shtepise. Me apo pa dashje, vjeshta “te mbyll […]

View Recipe

 
Menu për Krishtlindje 2

Menu për Krishtlindje 2

Krishtlindjet jane nje nga festat me te shumepritura nga besimtaret e Krishtere ne mbare boten te cilat festohen ne daten 24 Dhjetor ne darke ose ne 25 Dhjetor ne dreke. Per kete arsye amvisat deshirojne […]

View Recipe

 
Menu për pashkë

Menu për pashkë

Pashka eshte festa kryesore e besimtareve te krishtere, e cila feston ringjalljen e Krishtit qe sipas shkrimeve Biblike ka ndodhur diten e trete te vdekjes se tij ne kryq. Data e Pashkeve nuk eshte fikse, […]

View Recipe

 
Menù romantike për festën e të dashuruarve

Menù romantike për festën e të dashuruarve

Kete Shen Valentin, harrojini dhuratat e shtrenjta qe i beni cdo vit te dashurit tuaj te zemres… provoni dicka me origjinale dhe me me pak shpenzime! Nje darke romantike te pregatitura me duart tuaja te […]

View Recipe

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.