Pica dhe torta të kripura

Pema e Vitit të Ri me brumë sfoljat

Pema e Vitit të Ri me brumë sfoljat

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje antipaste shume e veçante te cilen mund ta servirni ne tavolinen tuaj te festave te fundvitit. Kerkon minimumin e perberesve dhe fare pak kohe si per tu pregatitur ashtu dhe per tu pjekur. Vendosim […]

Lexo me shume

 
Smorgastarta

Smorgastarta

Sherbehet per: 6-8 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Smorgastarta eshte nje torte sanduiç ose nje torte e kripur shume e njohur ne kuzhinen Skandinave, sidomos ne ate Suedeze dhe Finlandeze. Receta konsiston ne nje sanduiç te madh me shume shtresa (zakonisht 4 ose […]

Lexo me shume

 
Tortë e kripur me brokoli dhe salçiçe

Tortë e kripur me brokoli dhe salçiçe

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: mesatare

Jemi ne fundin e stines se brokolit, prandaj pse te mos e perdorim kete perim te pasur me vitamin C dhe antioksidant? Receta e meposhtme, eshte nje nderthurje midis tortes se kripur dhe pices, te […]

Lexo me shume

 
Tartë tatin me kungulleshka dhe domate

Tartë tatin me kungulleshka dhe domate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: mesatare

Tarta tatin, tradicionalisht i referohet nje lloj torte me molle ku keto te fundit bashkohen me sheqerin e gjalpin dhe korja e tortes ndodhet ne siperfaqe te saj, e jo poshte si zakonisht. Per kete […]

Lexo me shume

 
Pite turke të mbushura

Pite turke të mbushura

Koha e gatimit: 20 minuta + 2.5 orë koha për ardhjen e brumit

Veshtiresia: mesatare

Pitja turke eshte nje lloj pice gjysme e mbyllur e cila mbushet zakonisht me djath te bardhe, kackavall, mish te grire etj. Tradicionalisht piqet ne furre druri, e cila i jep edhe aromen karakteristike, por […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.