Pica dhe torta të kripura

Tortë krepesh me perime

Tortë krepesh me perime

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 15 minuta + 2 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo antipaste e cila kerkon pak kohe ne pregatitje, rekomandohet te gatuhet ne raste festash si per shembull nje ditelindje, apo festat e fundvitit. Me pak miremenaxhim te kohes, nuk do te jete shume e […]

View Recipe

 
Pica të vogla me djath filadelfia

Pica të vogla me djath filadelfia

Koha e gatimit: 15 minuta + 20 minuta koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Picat me filadelfia, pregatiten ne vetem 30 minuta dhe jane zgjidhja ideale nese keni te ftuar per darke dhe doni te pregatisni antipasta te vogla, por te shijshme. Vendosim ne mikser djathin filadelfia, miellin, gjalpin […]

View Recipe

 
Tortë e kripur me kungulleshka dhe proshutë

Tortë e kripur me kungulleshka dhe proshutë

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nese per nje arsye ose tjetren nuk keni kohe te gatuani neser, por gjithashtu nuk doni te hiqni dore nga kuzhina e mire, ne ju rekomandojme kete torte te kripur te cilen mund ta pregatisni […]

View Recipe

 
Brumi bazë i picës

Brumi bazë i picës

Sherbehet per: 4 persona = 4 pica

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Te pregatitesh vete nje pice ne shtepi, nuk eshte shume e veshtire, perkundrazi!  Duhet pak kohe dhe mbi te gjitha pak perberes nga te cilet miell, uje, maja birre, vaj ulliri dhe kripe. Gjeja me […]

View Recipe

 
Mafins (muffins) me djath dhe erëza

Mafins (muffins) me djath dhe erëza

Author:

Posted: 16 Prill, 2010

Mafins me djath dhe ereza mund te sherbejne si nje antipaste shume e shijshme apo edhe per darka mes miqsh pasi jane teper te thjeshta per t’u pregatitur dhe per me teper pelqehen mjaft edhe […]

Read More