Pica dhe torta të kripura

Tortë e kripur me kungulleshka

Tortë e kripur me kungulleshka

Kjo torte kaq e shijishme dhe e thjeshte ne pregatitje, i pershtatet fare mire festave me shume njerez duke e prere ne kubik te vegjel apo nje dreke/darke te zakonshme ne familje. Gjithashtu perberesit mund […]

View Recipe

 
Petulla të mbushura me djathë mocarela dhe domate

Petulla të mbushura me djathë mocarela dhe domate

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Keto petulla te mbushura, italiane per nga origjina (panceroti ose kalcone), jane faktikisht nje lloj pice e mbyllur ne vetvete ne formen e gjysme henes. Te perhapura me shume ne Italine qendrore dhe jugore dhe […]

View Recipe