Pjata të dyta

Fileto pule me pesto fara kungulli

Fileto pule me pesto fara kungulli

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Pregatisim salcen me te cilen do te marinojme pulen: ne nje ene perziejme vajin e ullirit me lengun e limonit, hudhren, lekuren e limonave dhe erezat (kujdes me kripen pasi mix i erezave per pule […]

View Recipe

 
Mish qengji frikasè

Mish qengji frikasè

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 ore e 30 minuta + koha e marinimit

Veshtiresia: e thjeshte

Menyra e gatimit frikasè (nga frengjishtja fricassée) ka te beje me gatimin e copave te mishit (pule, qengj, derr etj) derisa te rezultojne me pak leng dhe te formojne nje salce e cila me pas […]

View Recipe

 
Fasule me mish të thatë

Fasule me mish të thatë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 2 orë 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Besoj se nuk ka familje shqiptare qe te mos gatuaj fasulet te pakten 1 here ne 10 dite apo 2 jave, sidomos tani ne dimer. Ne po ju sjellim nje tjeter variant te fasuleve me mish […]

View Recipe

 
Tavë me gjoks pule dhe presh në salcë beshamelë

Tavë me gjoks pule dhe presh në salcë beshamelë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30-35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje recete tipike vjeshtore/dimerore e cila shijohet mrekullisht e shoqeruar me Pure patatesh ose bizele te ziera. Receta eshte e mikes sime Ballakume e cila duke qene elbasanllie DOC e ka ne gjak gatimin. Sapo […]

View Recipe

 
Pulehinë me kërpudha

Pulehinë me kërpudha

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Pulehina eshte nje lloj shpendi ne te njejten familje me pulen, vetem se ne ndryshim nga kjo e fundit eshte me permasa pak me te medhaja, e zeze dhe me pika te bardha. Ka nje […]

View Recipe