Pjata të para

Supë me kungull dhe qiqra

Supë me kungull dhe qiqra

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje pjate e thjeshte, e shendetshme dhe me shume shije e cila shijohet mrekullisht si ne vjeshte ashtu dhe ne dimer. Kaverdisim preshin, karroten dhe selinone te prera holle me 3 luge vaj ulliri ne zjarr […]

View Recipe

 
Pesto me domate të thara dhe bajame

Pesto me domate të thara dhe bajame

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje variant teper i veçante i Pestos Gjenovez, asaj me borzilok, djath te grire Parmixhano, stika pishe dhe vaj ulliri ekstra te virgjer. Provojeni te shoqeruar me Makarona  ose per te lyer buken e thekur. […]

View Recipe

 
Makarona me patate

Makarona me patate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Makaronat me patate jane nje pjate shume e thjeshte, e quajtur ndryshe edhe “e varfer” per shkak te pak perberesve dhe çmimit te lire te tyre. Eshte diçka e ndermjetme midis nje supe dhe nje […]

View Recipe

 
Fettuccine (fetuçine) Alfredo

Fettuccine (fetuçine) Alfredo

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Fettuccine-t Alfredo jane kaq te thjeshta per tu realizuar, por kaq te shijshme ne te njejten kohe. Ishte Alfredo di Lelio krijuesi i kesaj recete, i cili punonte si kuzhinier ne nje restorant ne Rome. Legjenda […]

View Recipe

 
Ravioli të mbushur me kungull

Ravioli të mbushur me kungull

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e vështirë

Nese doni te befasoni miqte tuaj, pregatisni keto makarona te mbushur me kungull, sherbyer ne nje “salce” me gjalp, sherebel dhe leng limoni. Nje pjate qe i pershtatet shume mire sezonit te vjeshtes, atehere kur […]

View Recipe