Receta dietike

Supë me kungull dhe qiqra

Supë me kungull dhe qiqra

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje pjate e thjeshte, e shendetshme dhe me shume shije e cila shijohet mrekullisht si ne vjeshte ashtu dhe ne dimer. Kaverdisim preshin, karroten dhe selinone te prera holle me 3 luge vaj ulliri ne zjarr […]

Lexo me shume

 
Krem pastiçerie i lehtë (pa vezë)

Krem pastiçerie i lehtë (pa vezë)

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Edhe pse po mundoheni te kontrolloni kalorite qe konsumoni ne dite, kjo nuk do te thote qe te hiqni dore nga nje cope embelsire… aq me mire nese e pregatitur me krem pastiçerie. Pse? Sepse […]

Lexo me shume

 
Salcë beshamelë e lehtë (pa gjalp)

Salcë beshamelë e lehtë (pa gjalp)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Salca beshamele eshte nje nga recetat baze me te perdorshme ne kuzhine, por ka nje problem te vogel per ata qe nuk duan te shendoshen: permban gjalp, i cili sigurisht e ben shume te shijshme, […]

Lexo me shume

 
Tiramisù dietike (pa vezë dhe maskarpone)

Tiramisù dietike (pa vezë dhe maskarpone)

Sherbehet per: 8 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Jeni ne diete por nuk doni te hiqni dore nga embelsirat? Receta qe po ju paraqesim me poshte eshte shume me e lehte (me rreth 200 kalori me pak) sesa Tiramisuja klasike. Menyra e pregatitjes eshte […]

Lexo me shume

 
Supë krem me panxhar të kuq

Supë krem me panxhar të kuq

Sherbehet per: 4

Koha e gatimit: 45min

Veshtiresia: *

Nje supe krem e shendetshme, e shijshme, e bukur ne pamje dhe shume e thjeshte ne realizim. Kjo eshte receta qe ju propozojme sot duke perdorur si perberes kryesor panxharin e kuq. Kaverdisim ne zjarr […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.