Receta për fëmijë

Qofte me mish pule

Qofte me mish pule

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Nese ju ka mbetur pule e pjekur ose e ziere nga nje dite me pare, mos e hidhni! Riciklojeni duke gatuar keto qofte te shijshme me baze mishin e pules dhe patatet e ziera. Pregatisni […]

View Recipe

 
Biskota për mëngjes

Biskota për mëngjes

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Keto biskota do ti bejne mengjeset tuaja edhe me te shijshme: jane ideale per tu zhytur ne qumesht dhe per tu shijuar nga e gjithe familja. Ose mund ti konsumoni mbasdite me nje gote çaj […]

View Recipe

 
Smoothie me pjeshkë dhe mollë

Smoothie me pjeshkë dhe mollë

Sherbehet per: 2 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

  Smooth-it jane ideal ne stinen e veres per te marre te gjitha vitaminat qe i duhen trupit per te perballuar te nxehtin. Une i pregatis gjithmone me femijet, keshtu eshte me e lehte qe […]

View Recipe

 
Plumcake me banane

Plumcake me banane

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Ju ndodh shpesh qe bananet ne shporten e frutave t’ju nxihen e zbuten? Mos guxoni ti hidhni! Pregatisni nje kek me banane i cili eshte ideal per mengjes, dhe e gjithe shtepia do te mbushet […]

View Recipe

 
Krem Nutela e bërë në shtëpi

Krem Nutela e bërë në shtëpi

Veshtiresia: e thjeshtë

:sq–>Nese edhe ju (ashtu si une) nuk e çoni me shume se nje jave kavanozin e Nuteles, atehere jeni duke lexuar receten e duhur! Kombinimi i lajthive te pjekura me çokollaten e zeze te nje […]

View Recipe