Receta për fëmijë

Papare me djath të bardhë

Sherbehet per: 2 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Paparja eshte nje recete Shqiptare shume e vjeter, e cila sherbehet vecanerisht per mengjes me djath te bardhe te therrmuar ne siperfaqe. Prejardhja e emrit: Papare= pa pare, pra eshte nje recete shume e lire […]

View Recipe

 
Mafins me çokollatë

Mafins me çokollatë

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Mafin me çokollate, jane nje tjeter variant i shijshem i mafins me copeza çokollate te cilat mund te serviren ne çdo moment dhe per te gjithe! Pregatitja e mafin me çokollate eshte teper e thjeshte: […]

View Recipe

 
Popsa me shalqi

Popsa me shalqi

Koha e gatimit: 0 minuta + 10 orë koha e qëndrimit në akull

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Popsat me shalqi, jane freskuese prej akulli te perbera nga shalqiri i grire ne mikser te cilit i kemi shtuar pak vodka per shije ose leng portokalli per femijet. Receta pregatitet per 5 minuta, dhe […]

View Recipe

 
Patatina të bëra në shtëpi

Patatina të bëra në shtëpi

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Eshte e vertete qe eshte shume me e thjeshte te blejme nje pako patatina ne supermarket, sesa ti pregatisim vet duke shpenzuar pak kohe. Por receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte shume me […]

View Recipe

 
Kek me luleshtrydhe (La puffragola)

Kek me luleshtrydhe (La puffragola)

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Cili nga ne nuk e mban mend filmin vizatimor i Puffi qe i shihnim ne vitet ’95 e me tej? Dhe kush prej nesh nuk eshte ulur qofte edhe nje here te vetme ta rishohe […]

View Recipe