Ëmbëlsira

Petulla tigani (Pancakes ose petulla Amerikane)

Petulla tigani (Pancakes ose petulla Amerikane)

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Petullat Amerikane jane nje lloj petulle e servirur per mengjes sidomos ne Ameriken Veriore me nje diameter rreth 12-20cm. Receta tradicionale kerkon qe si perberes kryesore te jene gjalpi, mielli, sheqeri, qumeshti dhe vezet. Megjithate egzistojne lloje te […]

View Recipe

 
Biskota me miell orizi

Biskota me miell orizi

Sherbehet per: 10-15 persona

Koha e gatimit: 12 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje lloj tjeter biskotash, ato me miell orizi! Te lehta, te shijshme dhe mbi te gjitha teper te tretshme per personat qe kane probleme me stomakun, sepse ky miell nuk permban gluten. Keto biskota jane […]

View Recipe

 
Tortë Tenerina

Tortë Tenerina

Sherbehet per: 8-10 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Nje tjeter recete italiane, kesaj here nga qyteti Ferrara, e pregatitur vetem me çokollate te zeze, veze dhe gjalp. Karakteristike e saj eshte se gjate pjekjes formon nje shtrese krokante ne siperfaqe nderkohe qe brenda […]

View Recipe

 
Krapfen (bombolone)

Krapfen (bombolone)

Sherbehet per: 12 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Krapfen (e quajtur edhe Kraffen apo Bombolone) eshte nje embelsire tipike austriako-bavareze e cila pregatitet me shpesh gjate festes se karnavaleve. Zakonisht mbushet me krem pastiçerie, reçel kajsish, reçel kumbulle, çokollate etj. Mendohet se emri […]

View Recipe

 
Biskota me arrë kokosi

Biskota me arrë kokosi

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

 Per mua kjo eshte menyra me e mire per te shijuar arren e kokosit… keto biskota jane vertete nje mrekulli! Sa here qe i pregatis veshtire te mbetet ndonje brenda pak oresh. Me pak fjale […]

View Recipe