Receta të shëndetshme

Kek me banane dhe musli

Kek me banane dhe musli

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Autoresia e ketij keku i perket mikes time Enit, e cila gjithmone pregatit embelsira dhe gatime te tjera sa me te shendetshme dhe padyshim te shijshme. Sapo pashe foton e ketij keku ne Instagramin e […]

View Recipe

 
Fasule me perime

Fasule me perime

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Kur jashte eshte ftohte, e vetmja gje qe dua eshte nje pjate e ngrohte me fasule shoqeruar me buke te thekur, turshi dhe djath te bardhe. Dhe kur kete pjate e konsumon pa bere naze […]

View Recipe

 
Kek me mollë i gjyshes

Kek me mollë i gjyshes

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 1 ore

Veshtiresia: e thjeshte

Keku me molle eshte nje nga embelsirat me te pelqyera ne familjen time. Kam provuar shume receta, duke shtuar nje perberes, hequr nje tjeter, por kjo qe do tju prezantoj me poshte eshte ajo qe […]

View Recipe

 
Fileto pule me pesto fara kungulli

Fileto pule me pesto fara kungulli

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Pregatisim salcen me te cilen do te marinojme pulen: ne nje ene perziejme vajin e ullirit me lengun e limonit, hudhren, lekuren e limonave dhe erezat (kujdes me kripen pasi mix i erezave per pule […]

View Recipe

 
Supë me lulelakër dhe presh

Supë me lulelakër dhe presh

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Mos e nenvleresoni lulelakren! Te kombinuar me preshin dhe pak pana (ose qumesht), perfitojme nje supe dimerore me shije fantastike dhe gati ne vetem 40 minuta. Vendosim nje tenxhere ne zjarr mesatar ne te cilen […]

View Recipe