Receta të shëndetshme

Kundër gripit dhe rrufës – “vaksina në një gotë”

Kundër gripit dhe rrufës – “vaksina në një gotë”

Sherbehet per: 1 person

Veshtiresia: e thjeshtë

Dimri eshte koha e ftohjes, gripit dhe rrufes. Me poshte po ju tregojme nje kombinim shume efektiv per te parandaluar dhe kuruar simptomat e tyre. Eshte nje pije e pasur me vitamin C dhe perberes […]

View Recipe

 
Guida për pregatitjen e Smoothie të gjelbër

Guida për pregatitjen e Smoothie të gjelbër

Sherbehet per: 2 persona

Veshtiresia: shume e thjeshte

Ja disa arsye pse te filloni qe sot te konsumoni Smoothie te gjelber: 1. Burim natyral energjie, per ta filluar mengjesin me energji apo per te vazhduar diten me ritmin e duhur. 2. Ndihmojne ne renien […]

View Recipe

 
Qumështi i artë – një pije që mund t’ju ndryshoj jetën

Qumështi i artë – një pije që mund t’ju ndryshoj jetën

Sherbehet per: 1 person

Koha e gatimit: 8 minuta

Veshtiresia: shume e thjeshte

Qumeshti i arte eshte nje pije Indiane e pregatitur sipas nje recete te veçante, e mbajtur sekret per shekuj me rradhe. Ata qe e njohin kulturen Indiane, e dine qe ngjyra e arte eshte simbol […]

View Recipe

 
Supë krem me bizele dhe mente

Supë krem me bizele dhe mente

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15-30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje supe verore shume e thjeshte per tu pregatitur… copezat e vogla te proshutes ose mishit te tymosur i japin nje shije fantastike! Ne nje tenxhere ziejme ujin me kripe, shtojme gjethet e mentes dhe […]

View Recipe

 
Akullore me kos dhe salcë mjedre

Akullore me kos dhe salcë mjedre

Sherbehet per: 12 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Kete akullore mund ta shijojme ne mengjes kur nuk kemi kohe te pregatisim asgje dhe duam dicka te shpejt dhe te ushqyeshme apo ne darke, kur kemi deshire per dicka te embel. Pervecse e bukur […]

View Recipe