Supa

Rosnica me pulë

Rosnica me pulë

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 1 ore

Veshtiresia: e thjeshte

Rosnicat me pule jane nje pjate karakteristike e zones se Myzeqese, te cilat gatuheshin me se shumti nga gjyshet tona per te nderuar miqte qe vinin ne shtepi! Jane te perhapura gjithashtu edhe ne zonen […]

View Recipe

 
Supë me lulelakër dhe presh

Supë me lulelakër dhe presh

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Mos e nenvleresoni lulelakren! Te kombinuar me preshin dhe pak pana (ose qumesht), perfitojme nje supe dimerore me shije fantastike dhe gati ne vetem 40 minuta. Vendosim nje tenxhere ne zjarr mesatar ne te cilen […]

View Recipe

 
Supë Vjeneze me patate

Supë Vjeneze me patate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Nese nuk mund te shkon ne Vjene, silleni Vjenen ne kuzhinen tuaj duke pregatitur kete supe te ngrohte e cila mund te serviret edhe si pjate e pare, por edhe si pjate e vetme duke […]

View Recipe

 
Fasule me mish të thatë

Fasule me mish të thatë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 2 orë 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Besoj se nuk ka familje shqiptare qe te mos gatuaj fasulet te pakten 1 here ne 10 dite apo 2 jave, sidomos tani ne dimer. Ne po ju sjellim nje tjeter variant te fasuleve me mish […]

View Recipe

 
Supa magjike kundër gripit

Supa magjike kundër gripit

Sherbehet per: 2 persona

Koha e gatimit: 1 orë

Veshtiresia: e thjeshtë

Gjyshet tona kishin te drejte: supa e pules funksionon! Nuk eshte vetem e mire kur jemi me gripe apo rrufe, por “te ngrohe stomakun” edhe atehere kur kemi ethe apo kur temperatura mbi 38C nuk na le […]

View Recipe