Supa

Supë me kungull dhe qiqra

Supë me kungull dhe qiqra

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje pjate e thjeshte, e shendetshme dhe me shume shije e cila shijohet mrekullisht si ne vjeshte ashtu dhe ne dimer. Kaverdisim preshin, karroten dhe selinone te prera holle me 3 luge vaj ulliri ne zjarr […]

View Recipe

 
Supë krem me bizele dhe mente

Supë krem me bizele dhe mente

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15-30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje supe verore shume e thjeshte per tu pregatitur… copezat e vogla te proshutes ose mishit te tymosur i japin nje shije fantastike! Ne nje tenxhere ziejme ujin me kripe, shtojme gjethet e mentes dhe […]

View Recipe

 
Pasha qofte

Pasha qofte

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: mesatare

Recete autentike Ballkanase! Ziejme orizin ne nje tenxhere me 3 gota uje per rreth 10 minuta, e kullojme mire dhe e vendosim ne nje tas. Shtojme qepen, mishin e grire, te bardhen e vezes, kripe, […]

View Recipe

 
Supë krem me kungull dhe karrota

Supë krem me kungull dhe karrota

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Supa krem qe po ju sugjerojme me poshte, eshte nje nga recetat karakteristike te vjeshtes, stine ne te cilen kungulli arrin shijen e tij maksimale. Grijme shume holle qepen dhe e kaverdisim ne pak gjalp […]

View Recipe

 
Supë krem me pulë

Supë krem me pulë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Supa krem me pule eshte nje pjate e pare shume e lehte ne pregatitje e cila i permban te gjitha vlerat ushqimore. Mund tja servirim fare mire edhe femijeve duke zevendesuar panen e kuzhines me […]

View Recipe