Supa

Supë me karkaleca

Author:

Posted: 19 Prill, 2010

Sot duam t’iu rekomandojme nje supe me karkaleca, nje recete mjaft e thjeshte dhe nje sukses i garantuar. Shija eshte shume delikate, por edhe shume e pasur ne te njejten kohe. Perberesit per 2 persona […]

Read More

 
Supë krem me lulelakër dhe pana

Supë krem me lulelakër dhe pana

Author:

Posted: 16 Prill, 2010

Supa krem me lulelaker dhe pana eshte nje pjate teper e shijshme dhe perfekte per t’u konsumuar sidomos ne darke. Perberesit per 2 persona 1 lulelaker e vogel ½ qepe 1 thelb hudher 1 kub […]

Read More

 
Supë krem me brokoli

Supë krem me brokoli

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo pjate me shume pak kalori (vetem 200 kalori!) eshte e lehte, kremoze dhe e shijshme. Mund te serviret fare mire ne nje darke pas festave duke synuar reduktimin e kalorive te teperta ne total… […]

View Recipe