Koha për një kafe/çaj

Mafins me çokollatë

Mafins me çokollatë

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Mafin me çokollate, jane nje tjeter variant i shijshem i mafins me copeza çokollate te cilat mund te serviren ne çdo moment dhe per te gjithe! Pregatitja e mafin me çokollate eshte teper e thjeshte: […]

Lexo me shume

 
Kafe Bonbon

Kafe Bonbon

Sherbehet per: 2 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Receten qe po ju paraqesim me poshte, provoni ta servirni edhe ne vend te embelsires, pervecse si pije me baze kafen. Hedhim ne fillim qumeshtin e kondesuar ne gota te vogla qelqi dhe shtojme dalengadale […]

Lexo me shume

 
Camille (Kek të vegjël me karrota dhe bajame)

Camille (Kek të vegjël me karrota dhe bajame)

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Keta kek te vegjel me karrota dhe bajame, jane nje alternative shume e shijshme dhe e shendetshme per mengjes te cilat mund t’ja servirni te gjitheve, por mbi te gjitha femijeve tuaj. Si fillim, grijme […]

Lexo me shume

 
Kafe e ftohtë

Kafe e ftohtë

Sherbehet per: 2 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Ne keto dite te nxehta qe po afrojne, çfare mund te na shijoj me mire ne mengjes sesa nje filxhan kafe e ftohte, zbukuruar mbase me pak pana per embelsira? Receta qe po ju paraqesim […]

Lexo me shume

 
Biskota me arra

Biskota me arra

Koha e gatimit: 20 minuta + 3 orë koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Keto biskota, qe zakonisht gatuhen per festen e Krishtlindjes, jane shume te shkrifta dhe me nje shije fantastike. Mos harroni qe pasi ti keni gatuar dhe pasi te jene ftohur plotesisht, t’i vendosni ne nje […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.