Pije dhe koktej

Mafins me çokollatë

Mafins me çokollatë

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Mafin me çokollate, jane nje tjeter variant i shijshem i mafins me copeza çokollate te cilat mund te serviren ne çdo moment dhe per te gjithe! Pregatitja e mafin me çokollate eshte teper e thjeshte: […]

View Recipe

 
Kafe Bonbon

Kafe Bonbon

Sherbehet per: 2 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Receten qe po ju paraqesim me poshte, provoni ta servirni edhe ne vend te embelsires, pervecse si pije me baze kafen. Hedhim ne fillim qumeshtin e kondesuar ne gota te vogla qelqi dhe shtojme dalengadale […]

View Recipe

 
Camille (Kek të vegjël me karrota dhe bajame)

Camille (Kek të vegjël me karrota dhe bajame)

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Keta kek te vegjel me karrota dhe bajame, jane nje alternative shume e shijshme dhe e shendetshme per mengjes te cilat mund t’ja servirni te gjitheve, por mbi te gjitha femijeve tuaj. Si fillim, grijme […]

View Recipe

 
Liker qershie

Liker qershie

Koha e gatimit: 0 minuta + 6 muaj koha e fermentimit të qershive

Veshtiresia: e thjeshtë

Likeri i qershise eshte ideal per tu pregatitur ne periudhen maj-qershor, dhe per tu konsumuar me pas gjate periudhes se dimrit, atehere kur qershite do te kene leshuar te gjithe aromen dhe ngjyren e tyre. […]

View Recipe

 
Kafe e ftohtë

Kafe e ftohtë

Sherbehet per: 2 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Ne keto dite te nxehta qe po afrojne, çfare mund te na shijoj me mire ne mengjes sesa nje filxhan kafe e ftohte, zbukuruar mbase me pak pana per embelsira? Receta qe po ju paraqesim […]

View Recipe