Angleze

Kek me rrush të thatë

Kek me rrush të thatë

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta e kekut me rrush te thate qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje embelsire shume e bute dhe e lehte per tu konsumuar per mengjes ose per zemer se bashku me nje gote […]

View Recipe

 
Krem limoni anglez (Lemon curd)

Krem limoni anglez (Lemon curd)

Koha e gatimit: 25 minuta + koha e qëndrimit 1 natë në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Kremi i limonit eshte nje embelsire tipike Angleze i cili perdoret per te mbushur torta, mafins te embel apo thjesht per t’u lyer mbi feta buke te thekura shoqeruar me nje filxhan caj. Pregatitja e […]

View Recipe

 
Tortë me karrota (Carrot Cake)

Tortë me karrota (Carrot Cake)

Torta me karrota-Carrot Cake (recete tipike angleze) eshte nje nga embelsirat klasike te cilen nuk mund te mos e provoni nqs shkoni ne Angli (praktikisht e gjeni ne cdo bar londinez). Ngjyra kafe i detyrohet […]

View Recipe

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.