Austriake

SAMSUNG CSC

Strudeli origjinal Vjenez (sipas recetës së Café Residenz)

Sherbehet per: 8-10 persona

Koha e gatimit: 1 ore

Veshtiresia: e thjeshte

Ne Vjene, ne oborrin e pallatit mbreteror Schönbrunn, mund te ndiqet nje mini kurs kuzhine sesi pregatitet strudeli i famshem Vjenez me molle, recete e cila mendohet te jete ajo qe i servirej edhe princeshes […]

Lexo me shume

 
Supë Vjeneze me patate

Supë Vjeneze me patate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Nese nuk mund te shkon ne Vjene, silleni Vjenen ne kuzhinen tuaj duke pregatitur kete supe te ngrohte e cila mund te serviret edhe si pjate e pare, por edhe si pjate e vetme duke […]

Lexo me shume

 
Qofte të gatuara në birrë

Qofte të gatuara në birrë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo recete, eshte e gatuar ne nje stil teresisht te kuzhines austriake, por ne te njejten kohe eshte ndikuar edhe nga zakonet e gastronomise turke. Provoni ta shoqeroni me nje nga sallatat e shumta qe […]

Lexo me shume

 
Strudel Vjenez me mollë

Strudel Vjenez me mollë

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 40 minuta + 30 minuta koha e pushimit të brumit

Veshtiresia: mesatare

Strudeli eshte nje embelsire tipike e kuzhines Austriake, origjina e se cilit daton qe ne vitin 1696 sipas recetes origjnale qe ruhet ne Biblioteken e Vjenes. Perbehet nga nje pete shume e holle, e mbushur […]

Lexo me shume

 
Krem me hudhra të freskëta

Krem me hudhra të freskëta

Autori:

Postuar: 14 Maj, 2010

Sot kam zgjedhur nje recete sa te vecante, aq edhe ndjellese, megjithesi perberesi kryesor eshte hudhra dhe dikush mund te mendoj: Hudhra??? Pikerisht keshtu… Eshte e pamundur t’i rezistosh cdo gjeje te fresket qe sheh […]

Read More

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.