Daneze

Smorgastarta

Smorgastarta

Sherbehet per: 6-8 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Smorgastarta eshte nje torte sanduiç ose nje torte e kripur shume e njohur ne kuzhinen Skandinave, sidomos ne ate Suedeze dhe Finlandeze. Receta konsiston ne nje sanduiç te madh me shume shtresa (zakonisht 4 ose […]

View Recipe

 
Biskota daneze me gjalp

Biskota daneze me gjalp

Author:

Posted: 20 Tetor, 2010

Keto biskota kaq te shijshme nuk mund te mos i keni provuar qofte edhe nje here ne jeten tuaj! Kane nje shije te shkelqyer, e cila vjen si pasoje e 30% gjalp qe permbajne. Mund […]

Read More

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.