Franceze

Omletë suflè e mbushur

Omletë suflè e mbushur

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Omeleta suflè eshte nje alternative shume e shijshme e omeletes klasike, pasi nese ne kete te fundit vezet rrihen te plota, ne omeleten suflè te bardhat rrihen veç dhe te verdhat veç, duke i bashkuar […]

View Recipe

 
Rosë me salcë portokalli

Rosë me salcë portokalli

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 45 minuta

Veshtiresia: e vështirë

Rosa me salce portokalli eshte nje recete tipike e kuzhines franceze, teper e sofistikuar dhe qe kerkon kohe ne pregatitje. Per kete arsye, rekomandohet te gatuhet kryesisht ne raste festash apo okazionesh ne te cilat […]

View Recipe

 
Supë me qepë

Supë me qepë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë

Veshtiresia: e thjeshtë

Supa me qepe ose “soupe aux oignons” eshte nje recete tipike e kuzhines franceze, por e perhapur tashme edhe ne vende te tjera te Europes. Edhe pse e varfer ne perberes, me disa modifikime te […]

View Recipe

 
Croque monsieur (Tost francez me proshutë dhe djathë)

Croque monsieur (Tost francez me proshutë dhe djathë)

Sherbehet per: 2 persona

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Croque Monsieur, ose e perkthyer ne shqip “Zoteria Krokant”, u sherbye per here te pare ne kafenete e Parisit ne 1910 dhe konsistonte ne nje sanduic te thjeshte me proshute dhe djathe i skuqur me […]

View Recipe

 
Tartë tatin me kungulleshka dhe domate

Tartë tatin me kungulleshka dhe domate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: mesatare

Tarta tatin, tradicionalisht i referohet nje lloj torte me molle ku keto te fundit bashkohen me sheqerin e gjalpin dhe korja e tortes ndodhet ne siperfaqe te saj, e jo poshte si zakonisht. Per kete […]

View Recipe