Franceze

Torta Kish Loren (Quiche Lorraine)

Torta Kish Loren (Quiche Lorraine)

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 35 minuta + 30 minuta koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Torta Kish Loren, eshte nje recete tipike tradicionale Franceze e njohur ne te gjthe boten per thjeshtesine e pregatitjes se saj, dhe per shijen karakteristike. Nese nuk ju pelqen pançeta, mund ta zevendesoni me proshute […]

View Recipe

 
Klafuti’ (Clafoutis) me qershi

Klafuti’ (Clafoutis) me qershi

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Klafuti’ me qershi, eshte nje embelsire tipike franceze e cila rekomandohet te konsumohet e ngrohte per mengjes apo per zemer. Sipas tradites, ky gatim, tipik i zones se Limousin ne France, pregatitej me qershi te […]

View Recipe

 
Trungu i Krishtlindjes (Bûche de Noël)

Trungu i Krishtlindjes (Bûche de Noël)

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 10 minuta + 1 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: e vështirë

Trungu i Krishtlindjes, eshte nje embelsire tipike Franceze e cila pregatitet ne prag Krishtlindjes dhe ka nje histori mjaft interesante: ne vendet e Europes Veriore, pjesa me e gjere e trungut te pemes, pritej nga […]

View Recipe

 
Krepa në furrë me rikota dhe proshutë

Krepa në furrë me rikota dhe proshutë

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 20 minuta + 15 minuta ftohja në temperaturë ambjenti

Veshtiresia: mesatare

Kjo eshte nje pjate e pare (ose e dyte nese doni te shtoni sasine) shume e veçante dhe e shijshme, e cila pergjithsisht i pelqen si te rriturve ashtu dhe femijeve per shkak te shijes […]

View Recipe

 
Si të pregatisim Vol au vent

Si të pregatisim Vol au vent

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Vol au vent jane shporteza te vogla brumi sfoljat te cilat sherbehen vecanerisht ne raste festash, ditelindjesh apo raste te tjera te vecanta pasi sjellin ne tryeze te gjithe thjeshtesine dhe shijen e tyre. Ne […]

View Recipe