Indiane

Si të gatuajmë orizin Basmati në mënyrë perfekte

Si të gatuajmë orizin Basmati në mënyrë perfekte

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Basmati eshte nje lloj orizi I bardhe qe rritet ne Indi dhe Pakistan, me kokrra te stergjatura, delikat ne shije dhe me arome te kendshme . Emri I tij ne gjuhen Hinduishte perkthehet pikerisht “mbreteresha […]

View Recipe

 
Pulë me kerri

Pulë me kerri

Author:

Posted: 18 Shkurt, 2011

Pula me kerri eshte nje pjate tipike e kuzhines lindore, sidomos e Indise ku konsumohet me nje garniture orizi (pilaf) apo purè patatesh te cilat zevendesojne buken. Kerri ne vetvete nuk eshte nje lloj ereze […]

Read More

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.