Italiane

Makarona spageti me limon në shportë alumini

Makarona spageti me limon në shportë alumini

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Duke shfletuar nje liber kuzhine kryesisht me receta italiane, me ra ne sy nje e tille ku perberesi kryesor ishte limoni. Dhe si gjithmone eksperimentet nuk mungojne, sidomos nqs behet fjale per nje pjate te […]

View Recipe

 
Tortë Tenerina

Tortë Tenerina

Sherbehet per: 8-10 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Nje tjeter recete italiane, kesaj here nga qyteti Ferrara, e pregatitur vetem me çokollate te zeze, veze dhe gjalp. Karakteristike e saj eshte se gjate pjekjes formon nje shtrese krokante ne siperfaqe nderkohe qe brenda […]

View Recipe

 
Makarona kaneloni me mish të grirë

Makarona kaneloni me mish të grirë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: mesatare

Kjo pjate e pare eshte padyshim teper e shijshme dhe shume kalorike. Per kete arsye nuk gjen vend te perhershem ne tavolinen time, por nuk te le asnjehere ne balte kur behet fjale per nje […]

View Recipe