Italiane

Fokaçe me qepë dhe djathë

Fokaçe me qepë dhe djathë

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

style=”text-align: left;”>Fokaça me qepe dhe djath, eshte nje menyre shume e shijshme per te zevendesuar buken gjate nje bufeje apo mbremje festive. Parangrohim furren ne 200C. Kaverdisim qepet me gjalp ne zjarr te ulet derisa te […]

View Recipe

 
Rizoto me katër djathëra

Rizoto me katër djathëra

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta + 5 minuta koha e pushimit të rizotos

Veshtiresia: e thjeshtë

Per adhuruesit e djathit, ky rizoto eshte fantastik dhe shume i thjesht ne pregatitje. Mund te zevendesoni djatherat qe ne ju kemi sugjeruar me poshte me ato qe ju pelqejne me shume ose arrini te […]

View Recipe

 
Brusketa italiane

Brusketa italiane

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 5 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Brusketat jane nje nga antipastat me te perhapura ne Itali, te cilat perbehen nga nje fete buke e thekur, e lyer me hudher dhe e shoqeruar siper me domate, djathera te ndryshem, perime, proshuta etj. […]

View Recipe

 
Makarona tortelini me pana dhe kërpudha

Makarona tortelini me pana dhe kërpudha

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta + 10 minuta koha e zbutjes së kërpudhave

Veshtiresia: e thjeshtë

Tortelinit jane makarona me veze te mbushura me mish te grire, kerpudha, spinaq etj, te cilat e kane origjinen e larget nga qyteti i Modenas dhe Bolonjes. Me poshte po ju paraqesim variantin me pana […]

View Recipe

 
Petulla karnavalesh (Castagnole)

Petulla karnavalesh (Castagnole)

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Keto petulla, sebashku me Galanit, jane nje embelsire tipike qe gatuhen per Karnavale dhe pregatiten ne sasi te medha ne menyre qe te zgjasin gjate te gjithe periudhes. Nese preferoni, mund ti lyeni edhe me […]

View Recipe