Kineze

Pulë e marinuar me fara suzami

Pulë e marinuar me fara suzami

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta + 1 orë koha e marinimit të pulës

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo pjate ka nje shije mjaft te veçante dhe delikate njekohesisht e cila te kujton kuzhinen orientale. Ne vend te sallates jeshile, mund ta shoqeroni edhe me orizi te ziere, kus kus, purè patatesh etj. […]

View Recipe

 
Karkaleca me susam

Karkaleca me susam

Sherbehet per: 2 persona

Koha e gatimit: 5 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Kjo eshte nje antipaste teper e shpejt dhe me vlera te larta ushqimore, e cila preferohet te pregatitet ne diten e Shen Valentinit per shkak te vetive afrodiziake qe ka. Pastrojme fillimisht karkalecat duke lene […]

View Recipe

 
Byrek kinez me pulë (Chicken spring rolls)

Byrek kinez me pulë (Chicken spring rolls)

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Byreket kinez me pule dhe me perime, jane nje antipaste shume e shijshme dhe teper e perhapur ne Perendim. Kjo pjate, sherbehej ne Kine me rastin e festimit te Vitit te Ri Kinez i cili […]

View Recipe

 
Pulë me limon

Pulë me limon

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Pula me limon eshte nje nga recetat me te konsumuara dhe me te pelqyera te kuzhines kineze. Per shkak te thjeshtesise se saj, mund ta pregatisi kushdo, madje edhe ata persona qe jane ne fillimet […]

View Recipe