Shqiptare

Pulë me arra (lëng zogu)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo eshte nje recete shume e thjeshte per te gatuar pulen, sherbyer mbi nje salce te trashe me baze arrash. Ne vend te pules mund te perdorim edhe mishin e vicit i cili i jep […]

View Recipe

 
Tavë Elbasani (Tavë kosi)

Tavë Elbasani (Tavë kosi)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: mesatare

Tava e Elbasanit ose e quajtur ndryshe Tave kosi, eshte nje recete tipike Shqiptare e pregatitur me pjesen e shpatulles ose brinjet (mund te perdorni si mish qengji ashtu dhe dashi per kete recete) i pjekur […]

View Recipe

 
Tavë dhèu Tiranëse

Tavë dhèu Tiranëse

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte tradicionale e kuzhines shqiptare e gatuar ne cdo ane te Shqiperise, por mbi te gjitha ne Tirane dhe rrethinat e saj. Tradicionalisht gatuhet dhe sherbehet ne tava […]

View Recipe