Shqiptare

Rosnica me pulë

Rosnica me pulë

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 1 ore

Veshtiresia: e thjeshte

Rosnicat me pule jane nje pjate karakteristike e zones se Myzeqese, te cilat gatuheshin me se shumti nga gjyshet tona per te nderuar miqte qe vinin ne shtepi! Jane te perhapura gjithashtu edhe ne zonen […]

View Recipe

 
Fasule me mish të thatë

Fasule me mish të thatë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 2 orë 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Besoj se nuk ka familje shqiptare qe te mos gatuaj fasulet te pakten 1 here ne 10 dite apo 2 jave, sidomos tani ne dimer. Ne po ju sjellim nje tjeter variant te fasuleve me mish […]

View Recipe

 
Tullumba

Tullumba

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Tullumbat jane nje embelsire me sherbet te pregatitura nga Brumi shu dhe te skuqura ne vaj te nxehte derisa te behen krokante ne siperfaqe. Kjo embelsire eshte shume e perhapur ne Greqi, edhe pse origjina e […]

View Recipe

 
Gliko ftoi

Gliko ftoi

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

A e dini qe glikot e para jane bere me ftonj? Kjo per shkak te permbajtjes se larte te pektines ne kete frut, e cila lejon lengun te trashet. Vendosim ne nje tenxhere ujin me […]

View Recipe

 

Papare me djath të bardhë

Sherbehet per: 2 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Paparja eshte nje recete Shqiptare shume e vjeter, e cila sherbehet vecanerisht per mengjes me djath te bardhe te therrmuar ne siperfaqe. Prejardhja e emrit: Papare= pa pare, pra eshte nje recete shume e lire […]

View Recipe