Shqiptare

Sallatë me domate dhe kastraveca

Sallatë me domate dhe kastraveca

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo eshte nje recete tradicionale e servirur kudo ne Shqiperi. Zakonisht sallata ka vetem domate, kastraveca dhe qepe, ndersa perberesit e tjere i shtohen sipas deshires.   Ne nje tas per sallate bashkojme domatet, kastravecin, […]

View Recipe

 
Byrek me spinaq

Byrek me spinaq

Sherbehet per: 6-8

Koha e gatimit: 40min

Veshtiresia: *

Byreku me spinaq eshte nje recete klasike e kuzhines shqiptare e cila pregatitet gjithe vitin, por sidomos per Krishtlindje dhe Vitin e Ri. Tradita kerkon qe nen petet e byrekut te vendoset nje monedhe e […]

View Recipe

 
Kurabie

Kurabie

Sherbehet per: 10 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kurabijet jane biskota me gjalp te buta dhe krokante shume te perhapura ne vendin tone, te adaptuara nga Kuzhina greke. Shume te lehta ne pregatitje, thjesht bashkojme te gjithe perberesit bashke dhe e ndajme brumin […]

View Recipe

 
Tarator

Tarator

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Taratori eshte nje pjate tipike e kuzhines Ballkanase, shume popullore edhe ne vendin tone ne stinen e veres. Mund te serviret si supe e ftohte ose si sallate. Ne nje tas te madh, rrahim kosin […]

View Recipe

 
Gliko arre

Gliko arre

Koha e gatimit: 1 orë 40 minuta

Veshtiresia: e vështirë

Glikoja e arres eshte nje recete tradicionale Shqiptare, e pregatitur kryesisht ne zonen e Permetit. Arrat e njoma jeshile mblidhen ne Qershor, sa me shpejt aq me mire. Madhesia e tyre duhet te jete pak […]

View Recipe