Shqiptare

Patëllxhan të mbushur

Patëllxhan të mbushur

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Menyra shqiptare e gatimit te patellxhaneve te mbushur (receta vegjetariane). Parangrohim furren ne 200°C. Pastrojme patellxhanet dhe i qerojme nje shirit po e nje shirit jo. I ndajme ne dy pjese per se gjati dhe […]

View Recipe

 
Byrek me kungull

Byrek me kungull

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 1 orë

Veshtiresia: mesatare

Byreku eshte nje nga gatimet tradicionale me te njohura te kuzhines Shqiptare, i servirur ne pothuajse çdo rast. Receta me kungull qe po ju paraqesim me poshte, mund te sherbehet si e embel (duke i […]

View Recipe

 

Speca të regjura

Koha e gatimit: 0 minuta + 3 javë në temperaturë ambjenti

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Falenderojme Blerta Bajrami Lacuku per mundesimin e kesaj recete. I çajme specat nga njera ane per se gjati, por pa i ndare pergjysme. Perziejme salcen e kosit me kripe duke e bere pak me te […]

View Recipe

 
Gliko shalqiri

Gliko shalqiri

Koha e gatimit: 20 minuta + 1 orë koha e qëndrimit të lëkurave të shalqirit në ujë me gëlqere

Veshtiresia: e thjeshtë

Glikoja e shalqirit eshte nje embelsire qe serviret ne vendin tone per qerasje, apo edhe thjesht per tu konsumuar kur ke nevoje per dicka te embel. Tradicionalisht lekurat e shalqirit futen ne uje me gelqere […]

View Recipe

 
Jufka dibre (të pregatitura në shtëpi)

Jufka dibre (të pregatitura në shtëpi)

Koha e gatimit: 0 minuta + koha e tharjes së jufkave

Veshtiresia: e thjeshtë

Jufkat, ose petkat si i quajne ne shume qytete te Shqiperise, nuk jane gje tjeter vetem nje pete e holle brumi me veze, qumesht dhe miell, e rrotulluar rreth vetes dhe e prere ne copa […]

View Recipe