Shqiptare

Tavë me presh

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo pjate tradicionale shqiptare mund te pregatitet me mish te grire vici ose qengji. Eshte me te vertete shume e thjeshte, e shijshme dhe ideale per tu pregatitur ne ditet e ftohta te dimrit. Parangrohim […]

View Recipe

 
Tavë Krapi Shkodrane

Tavë Krapi Shkodrane

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 25 minuta

Veshtiresia: mesatare

Tava e Krapit eshte nje pjate tradicionale peshku e qytetit te Shkodres, e cila ruhet me fanatizem nga qytetaret e tij. Origjina e kesaj recete daton qe me lindjen e pazarit te Shkodres ku guzhinieret […]

View Recipe

 
Byrek me presh dhe qumësht

Byrek me presh dhe qumësht

Sherbehet per: 5 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 5 minuta + 20-30 minuta koha e pushimit të brumit

Veshtiresia: mesatare

Edhe pse origjina e byrekut eshte Turke, mund te themi se ky gatim identifikon vendin tone nga veriu deri ne jug. Sot po iu paraqesim byrekut me presh dhe qumesht i cili ka nje shije […]

View Recipe

 

Fërgesë Tirane me speca dhe domate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Fergese ne shqip do te thote dicka e skuqur, por faktikisht kjo recete konsiston ne nje salce te trashe te lyer mbi buken e thekur apo sherbyer si garniture per pjata te dyta mishi. Mund te […]

View Recipe

 

Paçe plëndësi

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Per te dyja llojet e paceve, si fillim pastrojme shume mire plendesin duke e lare disa here me uje te ftohte derisa te largohen te gjitha papastertite dhe e pervlojme ne uje te valuar per […]

View Recipe