Ëmbëlsira për Krishtlindje dhe Vitin e Ri

Brownies me kungull dhe çokollatë

Brownies me kungull dhe çokollatë

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje devijim i embel nga receta klasike e Brownit me çokollate! Nese nuk e keni provuar me pare kombinimin midis kungullit dhe çokollates jepini nje shans kesaj recete vjeshtore te pregatitur nga Ballakumja dhe ju sigurojme qe […]

Lexo me shume

 
Pandoro e mbushur

Pandoro e mbushur

Sherbehet per: 8 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Receta e pandoros se mbushur qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje embelsire teper e shijshme per tu servirur diten e Krishtlindjeve, duke e shnderruar ne kete menyre kete embelsire te thjeshte (te cilen […]

Lexo me shume

 
Bakllava me arrë kokosi

Bakllava me arrë kokosi

Koha e gatimit: 3.5 orë

Veshtiresia: e vështirë

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje alternative shume e shijshme e Bakllavase tradicionale dhe e pershtatshme per te gjithe ata qe e adhurojne shijen e arres se kokosit. Pregatisim fillimisht mbushjen duke […]

Lexo me shume

 
Kadaif me arra

Kadaif me arra

Sherbehet per: 10-12 persona

Koha e gatimit: 1 orë 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Kadaifi eshte nje embelsire klasike Shqiptare e pregatitur me brume ne fije, te cilit i hidhet shume gjalp, arra dhe regjet ne sherbet te trashe. PREGATITJA E MBUSHJES Perziejme arrat me kanellen dhe i leme […]

Lexo me shume

 
Trungu i Krishtlindjes (Bûche de Noël)

Trungu i Krishtlindjes (Bûche de Noël)

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 10 minuta + 1 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: e vështirë

Trungu i Krishtlindjes, eshte nje embelsire tipike Franceze e cila pregatitet ne prag Krishtlindjes dhe ka nje histori mjaft interesante: ne vendet e Europes Veriore, pjesa me e gjere e trungut te pemes, pritej nga […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.