Ëmbëlsira për Krishtlindje dhe Vitin e Ri

Biskota të rrudhosura me çokollatë

Biskota të rrudhosura me çokollatë

Koha e gatimit: 10 minuta + koha e qëndrimit të brumit gjithë natën në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Biskotat qe po ju parqesim me poshte, te cilat nga forma ngjajne shume me kurabijet me gjalp, mund te pregatiten ne cdo periudhe te vitit, megjithese ideale jane ne raste festash. Shkrijme ne banjomari çokollaten […]

View Recipe

 
Bakllava

Bakllava

Sherbehet per: 12 persona

Koha e gatimit: 3.5 orë

Veshtiresia: e vështirë

Bakllavaja eshte nje embelsire qe ne vendin tone serviret veçanerisht diten e Vitit te Ri. Tradicionalisht, pregatitja e brumit, dhe me pas e peteve nga gjyshet shqiptare behet disa dite perpara, dhe thuhet se çdo […]

View Recipe

 
Torrone e butë me bajame

Torrone e butë me bajame

Koha e gatimit: 25 minuta + 10 orë koha e qëndrimit të torronës në një vend të freskët

Veshtiresia: mesatare

Torrone eshte nje embelsire e cila gatuhet sidomos ne Itali me rastin e festes se Krishtlindjes, origjinia e se ciles daton qe ne vitet 1440. Perbehet nga e bardha e vezes, mjalte, fruta te thata, […]

View Recipe

 
Biskota Krishtlindjesh me xhinxher

Biskota Krishtlindjesh me xhinxher

Koha e gatimit: 20 minuta + 1 orë koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: mesatare

Receta qe po iu paraqesim me poshte, eshte nje pregatitje tipike e vendeve te Amerikes dhe Europes se Veriut e cila gatuhet me shpesh me rastin e festes se Krishtlindjes. Sipas tradites se ketyre vendeve, […]

View Recipe

 
Kurabije me gjalp

Kurabije me gjalp

Koha e gatimit: 15 minuta + 1-2 orë koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: mesatare

Nje nga dhuratat e shumta qe behen per festat e fundvitit, jane edhe biskotat e bera ne shtepi te paketuara ne menyre te kendeshme (per kete do te flasim ne nje postim tjeter), te cilat […]

View Recipe