Pashkë

Menu për pashkë

Menu për pashkë

Pashka eshte festa kryesore e besimtareve te krishtere, e cila feston ringjalljen e Krishtit qe sipas shkrimeve Biblike ka ndodhur diten e trete te vdekjes se tij ne kryq. Data e Pashkeve nuk eshte fikse, […]

View Recipe

 
Patate fizarmonikë

Patate fizarmonikë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: rreth 1 orë

Veshtiresia: e thjeshtë

Si thoni per nje garniture me protagonist kryesor patatet, te cilat pervecse teper te shijshme jane edhe shume skenografike? Mund ti perdorni per te shoqeruar per shembull mishin e qengjit ne dreken e Pashkeve, apo […]

View Recipe

 
Supë patatesh me kore brumi sfoljatë

Supë patatesh me kore brumi sfoljatë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo supe eshte e thjeshte per tu pregatitur dhe ka nje efekt viziv te menjehershem tek te ftuarit tuaj. Per kete arsye, ne ju rekomandojme ta pregatisni ne raste festash si psh per Pashke. Lajme […]

View Recipe

 
Bukë Pashke me vezë të ngjyrosura

Bukë Pashke me vezë të ngjyrosura

Koha e gatimit: 30 minuta + 5 orë koha për ardhjen e brumit

Veshtiresia: mesatare

Buka e Pashkes pregatitet mengjesin e Pashkes ne pothuajse çdo familje te krishtere dhe duke qene se ka nje shije as te embel as te kripur, konsumohet per mengjes lyer me pak reçel ose edhe […]

View Recipe

 

Supë magjerica

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: rreth 2 orë

Veshtiresia: mesatare

Supa magjerica eshte nje pjate e pare teper e shijshme e cila pregatitet me te brendshmet e qengjit (pervec plendesit) dhe me lengun e perftuar nga koka e tij. Rekomandohet te gatuhet ne pranvere, dhe […]

View Recipe

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.