Krishtlindje dhe Viti i Ri

Sallatë shumëngjyrëshe me mandarina

Sallatë shumëngjyrëshe me mandarina

Sherbehet per: 6 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje sallate me ngjyra dhe shije fantastike; provoni ta servirni naten e Viti te Ri apo te Krishtlindjes. I qerojme mandarinat dhe i presim horizontalisht ne tre pjese. Ndajme pergjysme avokadot, i heqim berthamen e […]

View Recipe

 
Aperitiv joalkoolik Spritz me shegë

Aperitiv joalkoolik Spritz me shegë

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje aperitiv joalkoolik ideal per tu sherbyer perpara nje darke festive jo vetem per shkak te shijes se tij, por edhe te pamjes! Vlerat ushqyese te lengut te sheges jane fantastike: eshte e pasur me […]

View Recipe

 
Pema e Vitit të Ri me brumë sfoljat

Pema e Vitit të Ri me brumë sfoljat

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje antipaste shume e veçante te cilen mund ta servirni ne tavolinen tuaj te festave te fundvitit. Kerkon minimumin e perberesve dhe fare pak kohe si per tu pregatitur ashtu dhe per tu pjekur. Vendosim […]

View Recipe

 
Rizoto me shampanjë dhe skampi

Rizoto me shampanjë dhe skampi

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: mesatare

Rizoto me shampanje dhe skampi eshte nje pjate e pare teper e rafinuar e cila rekomandohet te pregatitet vetem ne okazione te veçanta si per shembull Festat e fundvitit apo Shen Valentini. Per te reduktuar […]

View Recipe

 
Smorgastarta

Smorgastarta

Sherbehet per: 6-8 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Smorgastarta eshte nje torte sanduiç ose nje torte e kripur shume e njohur ne kuzhinen Skandinave, sidomos ne ate Suedeze dhe Finlandeze. Receta konsiston ne nje sanduiç te madh me shume shtresa (zakonisht 4 ose […]

View Recipe