Krishtlindje dhe Viti i Ri

Pako e Krishtlindjes prej djathi

Pako e Krishtlindjes prej djathi

Sherbehet per: 4-6 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje antipaste e shijshme e cila do ta bej Krishtlindjen tuaj me festive dhe te veçante. Bashkojme djathin filadelfia me kopren, hudhren dhe kripen duke e punuar mire me pirun derisa te zbutet. Lajme mire […]

View Recipe

 
Kungulleshka tringjyrëshe

Kungulleshka tringjyrëshe

Koha e gatimit: 7 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Nje antipaste shumengjyreshe per te gjithe ata qe nuk duan te heqin dore nga linjat, pervecse te shijojne ushqimin e mire ne festat e fundvitit. Presim si fillim kungulleshkat ne feta te trasha rreth 2cm. […]

View Recipe

 
Vezët e engjëjve

Vezët e engjëjve

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Mund ta pregatisni kete antipaste ne ditet tuaja te festave duke kenaqur shijen e çdokujt! Qerojme vezet e ziera fort, i ndajme ne dy pjese per se gjati, heqim me kujdes te verdhen dhe e […]

View Recipe

 
Babagjyshi i Vitit të Ri prej djathi

Babagjyshi i Vitit të Ri prej djathi

Veshtiresia: e thjeshtë

Provoni te befasoni miqte tuaj, dhe sidomos femijet, mbremjen e Krishtlindjeve apo Vitit te Ri duke pregatitur kete antipaste sa te bukur ne pamje, aq edhe te shijshme! Ne nje ene te madhe bashkojme kremin […]

View Recipe

 
Bonet

Bonet

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 1 orë

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta e meposhtme eshte nje embelsire tipike Piemontese, por e perdorur gjeresisht edhe ne vende te tjera te Europes per shkak te shijes se veçante dhe perberjes se saj kremoze. Emri i saj derivon nga […]

View Recipe