Shën Valentin

Rizoto me shampanjë dhe skampi

Rizoto me shampanjë dhe skampi

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: mesatare

Rizoto me shampanje dhe skampi eshte nje pjate e pare teper e rafinuar e cila rekomandohet te pregatitet vetem ne okazione te veçanta si per shembull Festat e fundvitit apo Shen Valentini. Per te reduktuar […]

View Recipe

 
Menù romantike për festën e të dashuruarve

Menù romantike për festën e të dashuruarve

Kete Shen Valentin, harrojini dhuratat e shtrenjta qe i beni cdo vit te dashurit tuaj te zemres… provoni dicka me origjinale dhe me me pak shpenzime! Nje darke romantike te pregatitura me duart tuaja te […]

View Recipe

 
Luleshtrydhe në krem çokollate

Luleshtrydhe në krem çokollate

Sherbehet per: 2 persona

Koha e gatimit: 10 minuta + koha e ngrirjes së çokollatës

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Kjo eshte nje menyre shume e embel dhe delikate per te perfunduar nje darke romantike, prandaj kete recete ju a keshillojme ta pregatisni darken e Shen Valentinit. Per pregatitjen e kesaj recete, ndajme çokollaten ne […]

View Recipe

 
Karkaleca me susam

Karkaleca me susam

Sherbehet per: 2 persona

Koha e gatimit: 5 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Kjo eshte nje antipaste teper e shpejt dhe me vlera te larta ushqimore, e cila preferohet te pregatitet ne diten e Shen Valentinit per shkak te vetive afrodiziake qe ka. Pastrojme fillimisht karkalecat duke lene […]

View Recipe

 
Tortë Sharlotë me luleshtrydhe

Tortë Sharlotë me luleshtrydhe

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 0 minuta + 12 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: mesatare

Torta Sharlote eshte nje nga embelsirat me te vleresuar ne te gjithe boten, e njohur per thjeshtesine e perberesve te saj dhe shijen e pakrahasueshme. Mbi etimologjine e ketij emri egzistojne akoma edhe sot dyshime; […]

View Recipe

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.