Recetat e fundit

Perimet tek bebat 4-6 muaj

Perimet tek bebat 4-6 muaj

Perimet, ndryshe nga frutat qe pas muajit te 6 te jetes se femijes mund te jepen te gjalla (te grira ne rende), duhet patjeter te gatuhen deri ne muajin e 12. Perimet, pasi i qerojme […]

View Recipe

 
Frutat tek bebat 4-6 muajsh

Frutat tek bebat 4-6 muajsh

Frutat jane ushqimi i pare qe i prezantohet nje bebi 4-6 muajsh. Natyralisht te embla, ashtu si qumeshti i gjirit apo formula, ato jane te pasura me vitamina dhe minerale te domosdoshme per nje femije. […]

View Recipe

 
Smoothie me pjeshkë dhe mollë

Smoothie me pjeshkë dhe mollë

Sherbehet per: 2 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

  Smooth-it jane ideal ne stinen e veres per te marre te gjitha vitaminat qe i duhen trupit per te perballuar te nxehtin. Une i pregatis gjithmone me femijet, keshtu eshte me e lehte qe […]

View Recipe

 
menu javore #4

menu javore #4

Ne kete postim kam bashkuar disa nga recetat e mia te preferuara per tju sjelle nje menu javore te planifikuar paraprakisht. Shkurtimisht, javen do ta planifikojme keshtu: E hene – do te jete dita pa mish! […]

View Recipe

 
Kek të vegjël me rikota dhe mollë

Kek të vegjël me rikota dhe mollë

Author:

Posted: 12 Nëntor, 2017

Keket e vegjel (muffin) i pregatisim shpesh fundjavave ne shtepine tone duke qene se jane te thjeshte dhe praktikisht mund ti japim shijen qe duam: copeza çokollate, kakao, vanilje dhe çokollate sebashku, fruta te thata, […]

Read More

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.